Home

Mijloc ca sa se oua gainile in fiestecare vreme a anului

Nu stiu daca retetele le veti face, dar mai sunt sfaturi gospodaresti ce refac imaginatia citito­rului, si anume: Mijloc de a tine nucile proas­pe­te un an intreg; Mijloc ca sa se oua gainile in fistecare vreme a anului; Cum se pastreaza patlagelele; Metoda de a limpezi vinul turbat. Orjad Atunci se strangeau si se numarau, ca sa nu se strice pana la Paste si ca gainile sa faca mai multe oua. In Oltenia, copiii isi ajutau mamele la alesul celor mai bune oua, care urmau a fi inrosite sau inchistrite. Se spune ca ouale de gaini negre, numite harapesti, avand coaja galbuie, sunt mult mai tari 3. 10/22/12 Ouăle de la sibieni sunt mai naturale, ştiaţi? > EVZ.ro atîta tărîţe de grîu şi tot atîta făină de ghindă şi, mestecînd toate aceste lucruri bine, se face, cu puţină apă, aluat, cu care trebuie să fie hrănite găinile. Şi asemenea hrană va aduce un rod mare la fieştecare vreme a anului La gaste este necesar, insa, ca grupele de femele cu masculi sa fie formate inca din toamna anului precedent, pentru ca sa se formeze un fel de familii. Altfel spus, intr-un card de gaste cu gascani (de exemplu 20 - 30 de capete), fiecare gascan isi alege 3 - 5 gaste cu care se va obisnui sa convietuiasca, sa fie mai tot timpul impreuna (la.

Se toarna apa proaspata (neinceputa) adusa de la fantana. Toti ai casei se spala pe rand, dandu-si fiecare cu oul rosu peste obraz si zicand : « Sa fiu sanatos (sanatoasa), si obrazul sa-mi rosu ca oul ; toti sa ma doreasca si sa ma astepte asa cum sunt asteptate ouale rosii de Pasti ; sa fiu iubit(a) ca ouale in zilele Pastilor » Asadar, ca urmare a celor spuse mai sus exista doua variante, cred eu, mai bune pentru dvs.: 1. fie cumparati pui la 1-2 saptamani de viata (la mine pretul este de 35-40 lei/pui); 2. fie cumparati puii la varste mai mari (de preferat, pana la 6 luni; personal, nu fac acest lucru). Ce pot spune, pentru cei care m-au intrebat, nu mai am de.

200 de reţete cercate! (II)

Obiceiuri de Sfintele Pasti - CrestinOrtodox

Ouale de la sibieni sunt mai naturale, stiat

Toamna, parca se abatuse mai devreme ca de obicei peste ulitele satului cocotat pe dealurile abrupte din nordul Olteniei. Norii negri, reci prevesteau, drama unei copile nevinovate, neajutorate, blestemate, poate, ca se maritase fara voia parintilor la varsta de 16 ani. Doar timpurile acelei perioade, martore, ar putea sa ne explice totul Pagina 7 din 11 - File de istorie culinara - postat in La bucatarie: Akella-MULTUMIM!!! Ralu-mamica de 2 printese (Ioana si Maria Academia.edu is a platform for academics to share research papers Ca aspect, tineretul se poate distinge cu greu de pasarile adulte. In zbor becatinele s-ar putea distinge destul de greu de alte specii, daca nu ar emite sunete caracteristice. Isi face cuibul in iarba inalta sau in stufaris. Femela cloceste singura un numar de patru oua, ovale, de culoare gri, pe care le depune in perioada aprilie-mai

Gaini Brahma Gaini Brahma: sa le cunoastem mai bine

Pastele, Focurile de Pasti, Hristos a inviat inventatori

Este esential ca pacientul sa se culce seara cat mai devreme, chiar odata cu gainile, dar nu mai tarziu de ora 21 (si nu la ore mici !). Acum, mai mult ca oricand va fi respectat ritmul impus de ceasul biologic. Culcatul odata cu gainile va fi respectat cu sfintenie, chiar daca asta va presupune si un trezit devreme dimineata Ouale se pastreaza intotdeauna la frigider, nu pe usa, pentru ca acolo nu stau la rece tot timpul. Pe cofragele de oua de obicei scrie termenul de expiratie, daca trece mai mult de o saptamina peste aceasta data arunca ouale pentru ca risti sa te inbolnavesti de la ele

Clostile incep a cloci, gainile incep sa se oua, vitele nu mai mananca asa de mult, toate acestea fiind dovezi ale depasirii unui prag calendaristic. Zanul Dragostei la romani. Despre semidivinitatea sau zanul numit Dragobete, se stie ca era inchipuit ca un flacau voinic, puternic, frumos si tare iubitor, putand fi intalnit prin paduri An icon used to represent a menu that can be toggled by interacting with this icon

eu cred ca nu trebuie sa ne facem atit de multe probleme pe seama tiganilor,eu unul nu pot sa-i vad pe tigani ca tigani ci ca pe mine romani,romani bunisi rai ca noi toti.faptul ca unii dintre noi se incoroneaza ca imparati s-au regi nu au nici o vina,de vina este situatia deplorabila in care ne aflam noi toti cei din romania,mai direct spus. Sa se dea o forma mai delicata, in asa fel incat sa nu se lase impresia ca a fost sugerat de unele cercuri, spunea Gheorghiu-Dej. Probabil ca la prima confruntare cu sovieticii, Gheorghiu-Dej a facut o buna impresie, din moment ce de-a lungul anilor a avut girul acestora ori de cate ori a transat conflictele din partid in favoarea sa Comertul cu amanuntul in UE a fost influentat de faptul ca vanzarile de produse non-alimentare au crescut cu 3,5%, iar vanzarile de alimente, bauturi si tigari au urcat cu 1,8%. Cele mai mari cresteri au fost inregistrate in Luxemburg (12,9%), Romania (10%), Estonia (7,8%) si Franta (4,9%) iar cele mai mari scaderi au fost inregistrate in.

ABSTRACT, -A, abstracti, -te, adj., s. n. 1. Adj. Care rezulta din separarea si generalizarea insusirilor caracteristice ale unui grup de obiecte sau de fenomene; care este considerat independent, detasat de obiecte, de fenomene sau de relatiile in care exista in realitate. Loc. adv. In abstract = pe baza de deductii logice, teoretice, fara legatura cu datele sau cu faptele concrete Semne și superstitii, zicatori si magie Aceasta este o lista incompletă cu cele mai cunoscute semne / superstitii de la noi, este imatur sa le consideram fantezii dacă nu putem știi dacă sunt reale sau adevărate. Este raspunderea Dumneavoastră 100% daca țineti sau nu țineti cont de ceea ce scrie aici, nu îmi asum nici o responsabilitate pentru acțiunile voastre, aveți 18 ani, chiar. Iar acum tot acesti studenti sunt manati ca vitele sa se indrepte spre o facultate de stat. A asteptat pana acum pe 21 iulie, sa treneze scandalul asta, poate poate se mai inscriu niste naivi la , ca sa spuna ca diplomele lor sunt pana la urma valabile. Atat facultatile de stat, cat si cele private nu stralucesc

Gaini Brahma Gaini Brahma: sa le cunoastem mai bin

1. Din cauza ca norvegienii nu au avut legea patentului la acea vreme, el a trebuit sa calatoreasca in Germania unde a primit patentul in 1900. Americanii i l-au acordat in 1901. in realitate se intampla foarte rar ca vreun os al victimei sa se rupa. A fost apreciat ca in jurul anului 2000, aproximativ 240 de orase vor avea peste 10.
  2. nr. 12 din 31 martie 2021 - såptåmânal. Profitul Agricol este proprietatea SC Profitul Agricol SRL. anul XXIV, nr. 12/2021 Tel/Fax: 021.318.46.68. George Pruteanu a dat o defini¡ie excelentå.
  3. Mijloc ca să se ouă gainile în fiecare vreme a anului. Se prăjesc pe jar iute de lemne sau cărbune, ungându-se din când în când cu mujdei, aşa ca sa prindă o crusta rumenă de jur împrejur. Gratargii noştri întorc fiecare mititel doar de trei ori până este prăjit. Mijloc ca să se ouă gainile în fiecare vreme a anului
  4. O Scribd é o maior site social de leitura e publicação do mundo
  5. El,tandru,mangaind-o: - Uite gurita asta rosie,scumpa.....si sanii ca 2 mere sanatoase....burtica asta plata precum Campia Romana....uite si buricul asta..

Nu stiu pe ce site-uri joci tu,dar daca verifici cu statname,ca nu e corect site-ul indicat de tine,e clar ca esti noob,fara suparare.Rezultatele la poker se verifica ori cu sharkscope,ori pokerprolabs.Anul trecut am incheiat cu profit 45k doar din turnee,ca nu pot contoriza spin and go sau mesele cash(per total vreo 60 sa fie)jucand turnee cu. Due to a planned power outage, our services will be reduced today (June 15) starting at 8:30am PDT until the work is complete. We apologize for the inconvenience Numai ca aceste brese, din ce in ce mai largi, se pare ca nu sunt suficiente pentru a determina lumea oamenilor de stiinta sa declare caduc principiul lui Lavoisier, intrucat este vorba de optzeci si ceva de elemente fara proprietati radioactive. in marea lor majoritate, chimistii sunt astazi convinsi ca nu este cu putinta sa se ajunga la.

Gradina La Roseros

Iana Recunosc ca cel mai mult imi place in vacanta si mi-as dori ca timpul sa se opresca in loc intr-o luna de vara.Mama mi-a spus ca si ea si-ar dori acest lucru si este sigura ca toti copiii ar fi foarte fericiti daca s-ar putea face o magie ca sa tinem vara pe loc. Din pacate nu cred ca vom reusi si pe 10 septembrie, vrem-nu vrem vom merge. Sa nu se inteleaga gresit, eu imi iubesc porumbeii, imi place sa ii vad liberi, dar imi place si cand sunt disciplinati, le ofer tot ce pot eu mai bun, dar cand vad ca si vin bine, ca trag acasa, ca fac efortul de a veni indiferent de vreme si de distanta, atunci realizez ca am facut bine si ca fac bine in continuare, deoarece se simte bine. Locul lui e demult in spatele gratiilor! Latrai de-astia care s-au imbuibat cat au avut puterea in mana, mai au tupeul sa pretinda ca-s imaculati! Mare nerusinare! Pentru cei care-l vad pe Basescu in spatele acestei actiuni (care trebuia sa aiba loc demult!): s-a constatat ca gainile lui Nastase nu mai dau oua! Al naibi Basescu, o facu si pe asta! CAMPANIE, campanii, s. f. 1. Totalitatea operatiilor executate de fortele armate ale unei tari sau de o parte a lor, pe un camp de lupta, intr-o anumita perioada de timp, cu scop Mi-am distrus parul atunci: eu aveam cozi lungi, dar ca sa scap de paduchi, mi-am pus pe cap gaz, otet si sare si, mi-am invelit capul. A doua zi, este adevarat ca am scapat de paduchi si de ouale lor dar si de codite Am putine fotografii. Pe vremea aceea puțini se mai gandeau sa faca poz

Evreii-stapinii S.u.a. (1) - Noile Cronici Din Geruli

1. Sunt convins ca familia Basescu se ocupa si cu traficul de droguri in afara de trafic de armament. Noroc ca romania nu are arme nucleare ca Basescu le vindea la iranieni si corea de Nord. Trebuie predat tribunalului de la Haga inainte ca familia Basescu sa se apuce de traficul cu plutoniu si uraniu de la reactoarele de la cernavoda
  2. Luati nota ca ar trebui sa faceti acest lucru : -la inceputul culesului -pe o vreme frumoasa -de la 11 a.m pana la 3 p.m. si ca ar trebui sa pregatiti dinainte un stup format din cel putin doua.
  3. • Traditii, obiceiuritot ce este nevoie sa stiti despre Sfanta Sarbatoare a Pastelui
  4. eh, ideea e ca la intoarcere, am fost in al 9-lea cer, aveam dulciuri, Pepsi, Scheweppes de portocale, erau ceva dulciuri cu alune in mijloc Dunakavics ceva de genul asta, paine alba, si taica-meu era foarte fericit ca tocmai a gasit in Ungaria lampa ptr TV PL 500, lampa care era in TV era slabita si trebuia dat cu pumnul in TV ca sa.
  5. Simplu, nu pentru ca nu-i lasa sa se afirme ci ptr ca nu se baga mai nimeni. Nu poti avea o echipa buna de fotbal daca in tribuna stau 50.000 de oameni dar pe teren nu se strang nici macar 11. Adica lumea e plina de Valentini. Ma rog, cand in loc de 50.000 o sa vina doar 10.000 atunci va fi cu totul altceva si vom fi buni la FIFA 2014
  6. In 1965, unul dintre fondatorii companeie Intel a afirmat ca ne putem astepta ca puterea calculatoarelor sa se dubleze aproape an de an. Unii nu l-au crezut. Timp de peste doua decenii, fizicieni si informaticieni au stabilit limite ale cresterii puterii procesoarelor, iar industria procesoarelor le-a dovedit ca se inselau
  7. teasca cu cine a mancat si sa isi regaseasca calea spre casa

Sa iti explic - in sec XIX nu au luat nici o decizie in acest sens. Au primit tot ce a venit :irlandezi, nemti (enorm de multi ca se ajunsese sa se puna intrebarea daca lb oficiala sa fie engleza su germana. A iesit engleza ca irlandezii o vorbeau deja!!) , italienim suedezi. Au adus rusi sau din imperiul tarist (v Jungla de Upton Sinclair) Adevarul este ca aici, vitregia Naturii a facut ca oamenii sa se multumeasca dintotdeauna cu putin. Pamantul este deosebit de sarac, tot balegarul strans de la animale este folosit la ingrasarea stratului superficial de sol care acopera stancile. Sol care a fost adus aici doar sub forma prafului transportat de vanturile reci Eu sunt Charlie. Diverse. Arhi 8 ianuarie 2015, 00:00. Voiam să spun o singură chestie, care mi se pare îngrozitor de tristă. Au apărut, după moartea jurnaliștilor francezi, o pletoră de sfătoși, care afirmă că respectivii își meritau soarta pentru că nu aveau decență, că moartea lor li se datorează exclusiv lipsei lor de.

Ele se strangeau cu multa grija intr-un vas special si se aruncau in Sambata Pastelui pe o apa curgatoare crezandu-se ca, astfel, gainile si puii aveau sa fie paziti de uliu peste vara. Se mai credea ca, in felul acesta, se dadea de stire Blajinilor - popor mitic care traia sub pamant - ca se apropie cea mai mare sarbatoare a crestinilor Va salut pe toti care va rezervati timp sa -mi vizitati blogul si aveti incredere in selectia de articole pe care o fac. Am mentionat faptul ca am in administrare 5 bloguri pe fiecare dintre ele postez diferit adica nu o sa intalniti aceleasi articole.Nu sunt un intelectual, nu am studii superioare sunt un om simplu care incerc sa informez semeni despre anumite lucruri care eu cred ca sunt. Se macereaza la intuneric 36 de ore. Se agita inainte de folosire. Se recomanda ca in fiecare zi sa se consume acest remediu de sase ori pe zi (inainte si dupa mesele principale ale zilei), astfel: 10 zile - cate o lingurita, 10 zile - cate o lingura, 10 zile - cate o lingurita si se repeta pana se consuma toata cantitatea preparata. P.S.

În 15 iunie 2002, Adrian Năstase i-a atacat pe producatorii de bere: România este o tara în care începem sa credem ca vechea sa traditie, înca de la Burebista, a fost producerea de bere si consumul de bere a depasit consumul de lapte. Berea totusi nu se da gratis nici macar la festivalurile berii, care se organizeaza foarte frecvent Ultimele stiri cu tema venituri din localitatea Vaslui. Afla cele mai noi informatii despre venituri, concentrate intr-o sectiune speciala pe Ziare.com. - Pagina La sfar§itul secolului al XIX-lea, amintea J. Dorst, in cunoscuta sa carte Inainte ca natura sa moarii, Opuntia acoperea suprafata de 18. 000. 000 ha, iar in 1920, circa 24. 000. 000 ha §i continua sa se extinda cu o rata anuala de 4. 000. 000 ha - Pai, uite. Eu fac pariu cu tine pe 200$ ca ouale mele sunt patrate. Politistul se gandeste putin si accepta. Si ca sa vada cine castiga pariul, baga mana in chilotii bisnitarului ca sa vada daca are oua patrate. Si, evident, ouale bisnitarului erau normale. - Am castigat, zise politistul. - Bine, face bisnitarul, poftim 200$

OBICEIURI Yoyo's Blog - Yoyo's Blog Sa nu faci

Imi venea in cap sa fac un articol in care sa ii cert binema refer ca imediat dupa ce au reusit sa-si ia o tigaie de 500 de euro, nu te mai vedea pe strada. Isi posta pe faceboook cum ca lui ii e rusine ca e Roman si ca nu s-ar mai intoarce nicodata. Nah! Ca covid i-a intors inapoi si acum vor posta tigaia ijn curtea unei case derapanate Daca vreti sa arate si mai ispititor, ii puteti face o glazura de ciocolata sau una de lamaie, eu am renuntat la idee. Nu pentru ca se face greu, dar pentru ca in ultima vreme am incercat sa mai reduc din zahar, fara sa-l elimin, desi fac ceva dulce in fiecare saptamana si incep sa apreciez mai mult lucrurile simple Ciocoii vechi si noi de Nicolae Filimon comentariu rezumat pe capitole - Literatura romana comentarii fișă de lectura rezumat eseu cărți de specialitate - Ciocoii vechi si noi de Nicolae Filimon comentariu rezumat pe capitoleCapitolul IJunele, un fiu al unei slugi de la curte, avea o scrisoare pentru postelnicul. Scrisoarea era din partea tatalui junelui, in care il ruga pe postelnic sa-l. - Crescatorii de animale intra in greva fiscala - ei spun ca legile se bat in cap - Fermierii pot sa depuna formularul 221 privind veniturile din agricultura pana pe data de 25 iunie - In Romania se formeaza inca un PIB paralel cu economia reala - Energie mai ieftina pentru irigatii - Pana la sfarsitul anului, carnea de porc se va scumpi cu 12-15

Ca sa se faca plecari de genunchi in ziua duminicii si chiar in ziua Cinzecimii. 3. Ca sambata are aceleasi pronomii 15 ca si duminica pentru ca si ea este in fiestecare an lucreaza Dumnezeu minune ca aceasta: Adica, in seara Joii cei mari a noastre (nu a opreasca de Preotie la putina vreme, si sa se certe, cu canon. Apoi iarasi sa-si. Mâ¡a se va spåla2, se va culca în mijlocul casei sau pe prag3; dacå va dormi pe pat, mâ¡a face a cald4; dacå ¿ade în fereastrå sau se uitå la u¿å, face a vreme bunå5, ¿i tot a cald face dacå se linge ¿i se uitå spre fereastrå6; dacå se linge ¿i se uitå spre sobå, preveste¿te vreme rea7, ca ¿i când se va vârî în.

Cloșca sau incubatorul: care metodă de clocire este mai

Se spunea ca daca gainile apuca sa manance din ramasitele acestor mancaruri vor oua mult. Se obisnuia ca oul sfintit sa fie consumat in mijlocul familiei, pentru ca in cazul in care careva s-ar rataci sa isi aminteasca cu cine a mancat si sa isi regaseasca calea spre casa. desi e probabil ca el era deja prezent de mai multa vreme in. Totusi, se pare ca lipsa de generozitate a tatalui sau fata de saraci l-a infuriat mai tare pe tanarul Mao decat cruntele batai primite. Tatal sau il folosea pentru a colecta datoriile, trimitandu-l prin sat pentru a strange banii pentru gainile si ouale pe care le vanduse. Am invatat sa il urasc spunea Mao mai tarziu. Spre. I-am zis sa-l eutanasieze ca nu vreau sa-l mai vad suferind si mi-a zis atunci hai sa mai incercam daca oricum o sa moara si l-a taiat si I-a scos ca o bila de carne cat o nuca mai mica, insa el arata saracul ca un peste fara intestine, in acel momen m-am uitat la el el inca se mai uita la mine cu ochisori mari deschisi ,ca si cand mi-ar. Ca sa intelegi, daca aveai inainte un penis de vreo 12-13 cm, si acum vii acasa cu 18, s-ar putea sa nu ii convina, ca era invatata cu altceva, ca o doare etc. Dar daca aveai inainte 18-19 cm, si acum decizi sa investesti doar in 12-13 cm, s-ar putea sa fie dezamagita, ca nu o mai satisfaci Aveti in vedere faptul ca puii, ouale sau larvele pe care daunatorii le pot lasa in urma atunci cand parasesc locuinta dvs. nu vor fi afectate de aparat, intrucat sistemul lor auditiv si nervos li se dezvolta dupa cateva saptamani. Recomandam sa lasati aparatul in priza pe toata durata anului, pt. o protectie maxima

Bunavestire sau Blagovistenia - Sarbatoare, traditii si

In rest, cand si pentru 318d si pentru 320d folosesti acelasi motor si te joci doar din ECU ca se le diferentiezi ca putere, normal ca e relativ usor sa aduci 318-le la nivelul de putere al lui 320. Cu exemplul asta vreau doar sa zic ca acelasi bloc motor cu internele sale e pregatit sa inghita din start o putere mai mare Gloria Bistrita - Dinamo 1:2 - Inca putin si e gata . De către. dinamomania. -. 5 May 2013. 58. 602. Cursa spre locul de Europa League continua iar Dinamo este inca acolo din cauza adversarelor noastre directe, Pandurii, Petrolul si Astra care refuza sa se detaseze. Ai nostri au castigat cu greu un meci cu o echipa deja retrogradata. Deci sa reiau. Dupa ani si ani de mers la doctori si tratamente mai mult sau mai putin dupa ureche (sa nu uitam ca cele descrise de mine se petrec dupa razboi, cred ca pt multi senzatia pe care o au citind acum se aseamana cu cea pe care am avut-o cand am citit volumul de Proza Istorica Greaca, adica: interesant, dar totul s-a petrecut in alta epoca-antichitate-si cu alte. Ca sa se documenteze trebuie sa locuiasca timp de 2 luni la o stana si sa observe obiceiurile ciobanilor. La inceputul primei luni observa ca ciobanii isi satisfac poftele sexuale cu oile. Rade el ce rade de ei, dar la sfarsitul lunii nu mai poate rabda nici el celibatul. Ciobanii il surprind intr-o seara reguland o mioara Am citit ultimul mesaj si cred ca stiu cine se ascunde sub numele lui Daniel si cred ca i-ai dat 70000 de lei pt. campanie si mai cred ca ii vrei inapoi fiindca nu mai poti sa-i iei din locurile vechi si de unde se inbogateste acum Petrisor dar e asa de euforic ca nu-si da seama ca a incalcat o groaza de legi la adresa cetateanului pentru care.

Plante La Roseros

Densitatea harului pe km patrat a scazut foarte mult comparativ cu primele secole dupa Hristos. Daca mai gasesti pe judet un om care stie sa se roage. Oamenii nu mai stiu macar definitia rugaciunii, ca sa nu mai vorbim de treptele rugaciunii, de tainele fiecarei trepte si, cel mai important, cum sa se roage ca sa aiba parte de ce-si doresc Pe email se pot trimite in asa fel incat sa apara direct in textul email-ului, si nu ca atasament. Daca nu stiti cum se face, cititi aici. Anul asta nu am apucat sa fac oua rosii, dar le-am cumparat din Carrefour. Frumoase, dar cam scumpe si cu un termen de valabilitate undeva foarte departe in viitor ma gandesc cum fac ei ouale sa reziste atat Sper ca macar acum sa tina si sa vina lumea. E bine ca se fac serbarile astea, dar nu ajunge. Trebuie sa se implice toata lumea in organizare. Primaria, Consiliul judetean, presa, toata lumea ar trebui sa puna umarul pentru ca nu se poate face nimic numai cu cei de aici, este convins si Dorin Fleser Am constatat ca daca depasesc 2000 turatii la motor , imi apare sagetica ca trebuie sa schim viteza, iar daca ambalez mai tare se stinge pomisorul.Am constatat ca daca merg cu viteza a 5 si am 50 de km la ora si depasesc 2ooo turatii, spune sa bag viteza a 6 si chiar daca merga cu 8o km la ora pomisorul sta intreg , iar motorul merge normal, nu. Pe cuvîntul meu ca nu se poate. Cel mult, stiu eu, sa nu-si ascuta prea tare dintii, sau sa se faca, mda, sa se faca doar ca n-o vede si sa treaca pe lînga ea Dar nu, trebuie sa o vada —Bine, o vede. —Dar daca o vede, o manînca —Atunci sa n-o vada Încurcata afacere. Simteam ca-mi crapa teasta. Ce sa fac

Sfantul Cuv. Gheorghe de la Cernica; Sf. Prooroc Sofonie ..

Putea sa-i investeasca in alta parte. Vreau sa-si termine Parchetul ancheta, ca sa-l pot da in judecata pe domnul Frigioiu. In plus, eu am cerut sa se faca un control nu numai pe cele trei luni, ci pe sapte ani, adica de la infiintare, ca sa se termine odata cu suspiciunile, a spus Pavel Prolog: Orice om normal, care ar fi trait 48 de nunti in 8 zile, probabil le-a uri, pe mine inca ma amuza. Si-acum dicstractia: daca mai exista macar vreun barbat roman, pe planeta, ce crede ca el e capul, el comanda, e cocos sau alta pasare in casa, il rog sa se gandeasca mai bine.De la inceput ar trebui sa-si dea seama, ca-i ceva in neregula, dar nu, el se minte singur Ca sa nu mai zic ca e pila lu' Videanu, care e pila lu' Basescu. 'Nea Basescule, unde-i gasesti, bre, p-astia? Nu stii ca se zice spune-mi cu cine te imprietenesti ca sa-ti spun cine esti? Vroiam sa te votez, da' acum mai bine il votez pe Duda, ca macar stiu ca n-a avut timp sa-si teasa panza de paianjen ca tine - Poate ca nu ar fi trebuit sa incep cu circumcizia, zice acesta. La un restaurant, o mama sta la masa cu baietelul ei de 10 ani. Copilul se joaca prosteste cu o moneda de 10 bani, o baga in gura, si la un moment dat o inghite din greseala. Incepe sa tuseasca. Se pare ca se asfixiaza Perusii sunt pasari mici si curate, foarte usor de intretinut, care au nevoie de multa afectiune din partea stapanului. Fiind pasari foarte vioaie si active, perusii au nevoie de o colivie cat mai spatioasa. In colivie, trebuie sa existe cat mai mult suporturi, pe care sa se poata catara si odihni. Colivia trebuie sa aiba minimum 35 cm pe lungime, 20 cm latime si cel putin 40 cm inaltime

post Yoyo's Blo

Se cade ca, acum, la ceas de bilanţ făcut cu paharul plin pus pe faţa de masă cea bună, să privim înapoi cu mîndrie. Ne bucurăm că-n fiecare dimineaţă, la ora 7 şi 7 minute, vă putem da cîte una din caricaturile lui Matty.Bijuteriile pline de umor au apărut în România liberă, în seria Una pe zi, timp de aproape două decenii, pînă-n anii '80 Firmele care au o cifra de afaceri mai mica de 12.000 de euro vor trebui sa plateasca anual la stat un impozit minim de 500 de euro, a declarat, joi, pentru NewsIn, ministrul Finantelor, Gheorghe Pogea, adaugand ca firmele care nu pot plati nici macar aceasta suma nu-si justifica existenta

Probabilitatea ca un avion sa se prabuseasca este de 1 la 1.000.000, iar ca Pamantul sa fie lovit de un meteorit, de 1 la 20.000 Tigara contine peste 4000 elemente nocive Termenul hacker initial nu a fost atribuit cu sensul negativ din zilele noastre, ci era interpretat ca experimentato De aici, si accentul pe care-l pune Hristos Domnul in a Se defini ca Lumina a lumii, atat cat este in lume (In 9, 5), pentru ca, mai apoi, sa accentueze mereu ca Cel Care-L va urma si Care n-ar veni daca El nu Se duce (In 16, 7), Duhul cel Sfant, va face ca prezenta lui Hristos sa fie una vesnica Pisica, la fel ca orice animal, musca din mai multe motive. Poate sa muste pentru ca se joaca, este speriata sau nervoasa. De cele mai multe ori pisicutele musca pentru ca vor sa se joace. Cand sunt mici ele nu isi dau seama cat de tare musca sau zgarie. P Se tot gandesc tiganii ce steag sa-si puna ca toate statele au un steag da ei nu. Intr-un final reusesc sa-l faca. Toti tiganii se aduna ca sa auda ce s-a pus pe steag : Vine seful lor si le zice: -L-am format din trei parti: sus am pus o cioara, ca asta ni natia; la mijloc am pus o vioara, ca asta ni vocatia Dar ceea ce fac, voi face si in viitor, ca sa tai pricina celor ce poftesc pricina, pentru a se afla ca si noi in ceea ce se lauda. Pentru ca unii ca acestia sunt apostoli mincinosi, lucratori vicleni, care iau chip de apostoli ai lui Hristos. Nu este de mirare, deoarece insusi satana se preface in inger al luminii